Bir Çay Kaşığı Bal Kaç Kalori?

Bir Çay Kaşığı Bal Kaç Kalori?

 
Canınız tatlı çekiyorsa ve kilonuza dikkat etmek istiyorsanız baldaki kalori miktarını merak edebilirsiniz. Bu doğal tatlandırıcının beslenmenize, sağlık üzerindeki etkisine ve potansiyel faydalarına bir göz atmak, onu diyetinize dahil edip etmemeye karar vermenize yardımcı olabilir.
 
Bir çay kaşığı normal balda 21,26 kalori ve bir çay kaşığı ham balda 19 kalori vardır.
 

Baldaki Beslenme ve Kaloriler

 
Bu tatlandırıcıyı diyetinize eklemeden önce baldaki kalorileri düşünün. Yapılan araştırmalara göre, bir yemek kaşığı normal veya işlenmiş balda 63,8 kalori vardır.
 
Her yemek kaşığında üç çay kaşığı olduğu için, bu yapışkan tatlandırıcının çay kaşığı başına 22 kalorinin biraz üzerinde çalışır. Bal ayrıca yemek kaşığı başına 17,2 gram karbonhidrat ve 17.1 gram şeker içerir; bu, çay kaşığı başına yaklaşık altı gramdır.
 
Ham balın benzer bir beslenme profiline sahip olduğunu bilinmektedir. Her bir yemek kaşığı ham balda 61 kalori veya çay kaşığı başına 21 kalori vardır. Ham bal, yemek kaşığı başına 16 gram karbonhidrat ve 15 gram şeker içerir.
 
Bir çay kaşığı bal kullanıyorsanız, onu günlük kalori sayımınıza kolaylıkla dahil edebilirsiniz. Bununla birlikte, dikkatli bir şekilde yolda kalmanızı sağlamak için balınızı ölçmeniz gerekir. İnsanların hepsinin hedeflerine, aktivite seviyelerine, yaşlarına, cinsiyetlerine ve diğer faktörlere göre farklı miktarlarda kaloriye ihtiyacı vardır.

Bal Kilo Aldırır Mı?

  • En sağlıklı besin dahi fazla tüketime dayalı olarak kilo alımına neden olur.
  • Diyetisyenler ve uzmanlar her sabah ballı su içmenin mideyi rahatlattığını belirtir. Üstelik gün boyu enerji verir.
  • Aynı zamanda ballı su tokluk hissi oluşturur, acıkmanızı öteler. Bu nedenle bal doğru tüketimle beraber kilo vermenize yardımcı olur.