Basında Biz - Tulliana Bitlis Balı - 0850 308 60 13

Tulliana Bitlis balı, Paris'teki yarışmada "Altın Bal" ödülü aldı

Bitlis’in yüksek rakımlı ve zengin bitki örtüsüne sahip yaylalarında ürettiğimiz bal ile 25 Nisan’da Londra’daki Uluslararası Bal Yarışması’nda Laboratuvarlardaki analiz ve testlerin ardından prolin ve polen değeri ile nem oranı yüksek çıkan Bitlis balımız, değerlendirmeler sonucunda yarışmaya katılan 600 bal çeşidini geride bırakarak “Altın Bal” ödülünü aldı. 

Tulliana Bitlis Bal olarak ürettiğimiz Bitlis Balı Paris'te üst üste 2.defa "Altın Bal" Ödülü Aldı.

Bitlis balı fiziksel kaynaklarının zenginliği ve üretildiği ortam neticesinde dünyada ve Türkiye’deki diğer illere nazaran daha kaliteli”

Bitlis’te arıcılık ve bal üretiminin çok eskilere dayandığını belirten Ersan, “Bitlis balı, fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından büyük bir şöhrete sahiptir. 1050 yılında şehrimizi ziyaret eden ünlü seyyah ile edebiyatçı Nasır-i Hüsrev, Bitlis balının kalitesinden, yörede arıcılık ve bal faaliyetlerinin yaygın olduğundan söz etmektedir. Bitlis balı fiziksel kaynaklarının zenginliği ve üretildiği ortam neticesinde dünyada ve Türkiye’deki diğer illere nazaran daha kaliteli. Bir balı kaliteli ve üstün kılan bütün parametreler Bitlis balında mevcuttur” diye konuştu. 

Paris'teki Uluslararası Bal Yarışması'nda Tulliana Bitlis Balı "Altın Bal" ödülü aldı.

Yaklaşık 45 ülkeden 200 arıcının katıldığı bu değerlendirmede Bitlis balının en iyi dereceyi alması, kentteki arıcılara büyük mutluluk yaşattı.

Bitlisli arıcı Serdar Naci Ersan, kentin yüksek rakımlı ve zengin bitki örtüsüne sahip yaylalarında ürettiği bal ile Paris’teki uluslararası bal yarışmasına başvurduğunu belirtti. Balları 2 bin 500 rakımın üzerinde olan yaylalarda ürettiklerini ifade eden Ersan, “Yaylalarımızda yaklaşık bin 200 çeşit bitki bulunmaktadır. Bu da balımızın kalitesini belirleyen en önemli faktörlerdir. Her aşamasını organik tarım esaslarına göre üretmiş olduğumuz balımız, bu yıl da Fransa’nın başkenti Paris’te altın bal ödülüne layık görüldü. 2023 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da, bu yıl ise Paris’te kazandığımız bu ödülle ilimize iki tane altın bal ödülünü getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Üretmiş olduğumuz polifloralı yani çok çiçekli kara kovan balımız 45 ülkeden yaklaşık 200 katılımcı arasından altın bal ödülünü almayı başardı. Balımızı bu denli eşsiz ve kıymetli kılan en büyük faktör yaylalarımızdır. Bu yaylalarımız bin 200 çeşide yakın endemik ve tıbbi, yani şifalı bitki bulunmaktadır” dedi. 

Tulliana Bitlis Balı Londra’da dünya birincisi seçildi

Dünyadaki 300 endemik gevenden üçü Bitlis’te bulunuyor. Balda en önemli kalitelerden birisi prolin miktarı olarak kabul ediliyor. Türkiye’de hemen hemen en yüksek prolin miktarı da Bitlis balında çıkıyor.

Tulliana Bitlis balı, dünyanın en prestijli bal yarışmalarından olan London International Honey Competıtıons (Londra Uluslararası Bal Yarışmaları) çerçevesinde bütün testleri başarı ile geçerek “Altın Bal” ödülü alarak dünya birinciliği elde etti.

Detayları videomuzu izleyerek öğrenebilirisiniz.  

"Altın Bal" Ödüllü Organik Bitlis Balı

Bitlisli arıcı Serdar Nevzat Ersan’ın ürettiği bal, Londra’da düzenlenen Uluslararası Bal Yarışması’nda ‘Altın Bal‘ ödülüne layık görüldü. Tulliana Bitlis balı, yüksek rakımlı ve zengin bitki örtüsüne sahip yaylalarda doğal olarak üretiliyor.

Bitlis’te arıcılık ve bal üretimi çok eskilere dayanıyor ve Tulliana Bitlis balı, fiziksel ve kimyasal özellikleri bakımından büyük bir şöhrete sahip.

Detayları videomuzu izleyerek öğrenebilirisiniz.

Tulliana Bitlis Bal Olarak "ALTIN BAL" Ödülü ile Dünya Birincisi Olduk.

Dünya çapındaki ödülü ikinci kez aldıklarının altını çizen Serdar Nevzat Ersan, “2017 yılında yine Dünya Arıcılık Kongresi Apimondia bal yarışması ödüllerinde dünya kalite ödülü ile ilimizi gururlandırmıştık. Bu yıl ise İngiltere’nin Londra şehrinde düzenlenen uluslararası bal yarışmasında 600 katılımcıyı geçip ilimize ‘Altın Bal ödülünü kazandırmış bulunmaktayız.

Detayları videomuzu izleyerek öğrenebilirisiniz.

Bitlis Karakovan Balı Dünya Üçüncüsü Oldu.

Bitlis Karakovan balı, 120 ülkeden 600 yarışmacının katıldığı 45. Apimondia Arıcılık Kongresi’nde dünya üçüncüsü oldu.

Detayları videomuzu izleyerek öğrenebilirisiniz.

7.si Düzenlenen İstanbul Arıcılık Ve Arı Ürünleri Fuarına Katıldık.

Tulliana Bitlis Bal olarak ürünlerimizi tanıtmak ve bitlis’e özgü bal çeşitlerimizi sevenleriyle buluşturmak için 7.si düzenlenen İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Fuarı‘na katıldık. 

Fuarda ürünlerimize ilgi gösteren müşterilerimize teşekkür ederiz. Detayları videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Bitlis Karakovan Balı Dünya Üçüncüsü Oldu.

Bitlis Karakovan balı, 120 ülkeden 600 yarışmacının katıldığı 45. Apimondia Arıcılık Kongresi’nde dünya üçüncüsü oldu.

Detayları videomuzu izleyerek öğrenebilirisiniz.

Tulliana Bitlis Bal olarak FOODist 2011 Fuarına Katıldık.

5.si düzenlen İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri Fuarına katıldık. Uluslararası sağlıklı beslenme konferansı ve seminerlerin de bulunduğu FOODist 2011 fuarında organik ve tamamıyla doğal olan ballarımızı sergiledik. 

Detayları videomuzu izleyerek öğrenebilirisiniz.

Kampanya & Haberler

Ürünlerimiz ve yapacağımız kampanyalarımız hakkında anında bilgi sahibi olmak için e-bültenimize abone olun.

Babadan oğula geçen bir mesleği büyük bir onurla devam ettirmekteyiz. 1930’larda Nevzat ERSAN ile başlayan balcılık mesleğini Nevzat ERSAN’ın bizlere aktardığı tecrübe, iş ahlakı ve dürüstlük ilkeleriyle, gelişen teknolojiyi de takip ederek sürdürmekteyiz.

Ürün Kategorilerimiz
İletişim

Hüsrev Paşa Mh. 1238 Sk. C Blok No:69 Merkez/Bitlis

iletisim@tullianabitlisbal.com.tr

Copyright © 2021 Tulliana. Tüm hakları Saklıdır. Tasarım BWT

X
Add to cart